Skip to main content

Direktori Pegawai IPIM

SENARAI PEGAWAI HUBUNGAN MUZIUM PERSEKUTUAN

NAMA MUZIUM TELEFON EMEL
Pn. Intan Masayu Binti Abdullah Muzium Negara 03-22671111 intan.masayu@jmm.gov.my
Pn. Siti Munirah binti Kasim Muzium Etnologi Dunia Melayu 03-22671000 sitimunirahkasim@jmm.gov.my
En. Asmawi bin Mohamed Yunos Muzium Seni Kraf Orang Asli 03-22671000 asmawi@jmm.gov.my
Pn. Kartina bt Abdul Khalid Muzium Tekstil Negara 03-22671000 kartina@jmm.gov.my
En. Muhammad Nazhif bin Mohd Kassim Galeria Perdana 04-9591498 nazhif@jmm.gov.my
En. Muhammad Nahar Wafi bin Nasruddin Muzium Diraja 03-22721896 salmiahwatidj@jmm.gov.my
En. Azman bin Adam Muzium Arkeologi Lembah Bujang 04-4572005 azmanadam@jmm.gov.my
Pn. Nurul Azlida binti Ghozali Muzium Kota Kayang 04-9770027 azlida@jmm.gov.my
En. Azhar bin Mohamed Noor  Muzium Kota Kuala Kedah 04-7412152 azhar.mohamed@jmm.gov.my
Pn. Zairul Hida binti Hamdan Muzium Perak 05-8072057 zairul@jmm.gov.my
Pn. Nor Aini binti Hassan  Muzium Matang 05-8477970 norainihassan@jmm.gov.my
En. Faris Akmal bin Ali Muzium Seni Bina Malaysia 06-2883599 faris@jmm.gov.my
Pn. Zulita binti Yahya Muzium Adat 06-6136586 zulita@jmm.gov.my
En. Peterson Augustine anak Augustine Jadan Muzium Lukut 06-6512954 peterson@jmm.gov.my
En. Hanif Bukhari bin Abdul Rahim Muzium Kota Johor Lama 07-8955282 hanifbukhari@jmm.gov.my
Pn. Wahidayu binti A. Wahab Muzium Sungai Lembing 09-5412378 wahidayu@jmm.gov.my
Pn. Nurlina binti Hamza@Michael

Muzium Labuan
Muzium Chimney

08-7424628 nurlina@jmm.gov.my
Pn. Intan Khafdzrillia bt. Fadzri Muzium Automobil Nasional 03-87871499 intanfadzri@jmm.gov.my

 

SENARAI PEGAWAI HUBUNGAN MUZIUM NEGERI DAN INSTITUSI

NAMA MUZIUM TELEFON EMEL
En. Mohd Fauzi bin Mohamad Razali Galeri Sultan Azlan Shah
Muzium Beruas
Kompleks Sejarah Pasir Salak
Muzium Darul Ridzuan
05-7775362 kspsalak@hotmail.com
gsas_perak@yahoo.com
En. Fairudz Ikhwan b Zulkifli
Pn. Noorida bt Nordin
Mohamad Danial b Kadir @ Kassim

Muzium Negeri Pulau Pinang

*MUZIUM DITUTUP UNTUK NAIKTARAF*

04-226 1461/1462 fairudz@penangmuseum.gov.my
noorida@penangmuseum.gov.my
danial@penangmuseum.gov.my
En. Mohamad Noor bin Omar

Muzium Sarawak
Muzium Warisan Islam
Muzium Sejarah Cina

082-244 232 museumsg@sarawak.gov.my
baden7224@gmail.com

Pn. Amy Marina binti Akim
Pn. Mas Diana binti Mastor

Muzium Negeri Pahang 09-422 1371 amymarina@muziumpahang.gov.my
masdiana@muziumpahang.gov.my

En. Azrizal bin Ahmad
Pn. Comeil Puteri Ibrahim

Muzium Sultan Alam Shah
Muzium Daerah Kuala Selangor
03-5519 0050 azrizal@padat.gov.my
comeil@padat.gov.my
En. Noor Suriya bin Abdul Rahim
Cik Murnira binti Mastar
Galeri Dato’ Onn
Muzium Kota Tinggi
07-224 5488 suriya1979@gmail.com
moon.ywj85@gmail.com
Pn. Nurulnuha binti Ghazali Muzium Negeri Kelantan 09-748 2266 muzium@kelantan.gov.my

Pn. Ruhaiza binti Zawawi
Puan Azimah binti Md Ali
Puan Syahidah binti Abu Sah
Puan Norzaifira binti Zain

Muzium Istana
Kesultanan Melayu Melaka
Muzium Sejarah dan Etnografi
Muzium Rakyat
Muzium Samudera
06-282 6645 admin@perzim.gov.my
En. Ahmad Khariul Herman bin Rozali
En Abd Rahim bin Shamsuddin
Muzium Negeri Terengganu 09-632 1302
09-632 1304
herman@muzium.terengganu.gov.my
rahim@muzium.terengganu.gov.my
Pn. Masita binti Md Yusoff
Encik Mohd Nazim bin Abdul Gaman
Teratak Zaaba
Muzium Rembau
06-764 3230 muziumn99@gmail.com
masitayusoff@gmail.com
En. Zulkhiberi bin Mat Muzium Negeri Kedah 04-733 1162 zulkhiberi@muziumkedah.gov.my
Encik Stenley Peter Pito Muzium Sabah 088-253 199 muzium.sabah@sabah.gov.my
suchin.sidih@sabah.gov.my
ASP Mohd Aizuddien bin Baharom
SJN Roszitah bte Abdul Wahab
Muzium Polis Diraja Malaysia 03-2272 5689
011-10300508
muzium @rmp.gov.my
muziumpolis@gmail.com
Mohd Faiz Naim bin Hassan
Nur Akma Syuhada binti Mat Said
Muzium dan Galeri Seni Bank Negara Malaysia

03-9179 2888

mfaiz@bnm.gov.my
nurakma@bnm.gov.my
infomuseum@bnm.gov.my

Mejar Azhar bin Ismail
Lt. Hazirah bte Abu Bakar 
Muzium Tentera Darat 06- 646 3010
06- 647 1266
muziumtd@mod.gov.my

 

URUS SETIA IPIM

NAMA INSTITUSI TELEFON Emel
Darniza Binti Daut@Mohmud JMM 03-22671000 darniza.daut@jmm.gov.my
Roslelawati Binti Abdullah@Awang JMM 03-22671000 roslelawati@jmm.gov.my
Noraini Binti Basri JMM 03-22671000 noraini.basri@jmm.gov.my
Miti Fateema Sherzeella Binti Mohd Yusoff JMM 03-22671000 miti@jmm.gov.my
Badrol Hisham Bin Abd.Rahman JMM 03-22671000 badrolhisham@jmm.gov.my