Skip to main content

Direktori Pegawai IPIM

SENARAI PEGAWAI HUBUNGAN MUZIUM PERSEKUTUAN

NAMA MUZIUM TELEFON EMEL
Pn. Fadhliatun bt Azmi Muzium Negara 03-22671000 fadhliatun@jmm.gov.my
Pn. Puan Siti Munirah binti Kasim Muzium Etnologi Dunia Melayu 03-22671000 sitimunirahkasim@jmm.gov.my
Pn. Hartini a/p Anjang Muzium Seni Kraf Orang Asli 03-22671000 hartini@jmm.gov.my
Pn. Kartina bt Abdul Khalid Muzium Tekstil Negara 03-22671000 kartina@jmm.gov.my
En. Mohamad Najib bin Adnan Galeria Perdana 04-9591498 najibadnan@jmm.gov.my
Pn. Salmiahwati bt. Djafar Muzium Diraja 03-22721896 salmiahwatidj@jmm.gov.my
En. Azman bin Adam Muzium Arkeologi Lembah Bujang 04-4572005 azmanadam@jmm.gov.my
En. Zaidi bin Harun Muzium Kota Kayang 04-9770027 zaidi@jmm.gov.my
En. Azhar bin Mohamed Noor  Muzium Kota Kuala Kedah 04-7412152 azhar.mohamed@jmm.gov.my
En. En. Sahabudin bin Md. Isa Muzium Perak 05-8072057 sahabudin@jmm.gov.my
Pn. Zairul Hida bt. Hamdan Muzium Matang 05-8477970 zairul@jmm.gov.my
En. Azahar bin Mat Daud Muzium Seni Bina Malaysia 06-2883599 azahar@jmm.gov.my
En. Rosiswandy bin Mohd Salleh Muzium Adat 06-6136586 rosiswandy@jmm.gov.my
En. Peterson Augustine anak Augustine Jadan Muzium Lukut 06-6512954 peterson@jmm.gov.my
En. Hanif Bukhari bin Abdul Rahim Muzium Kota Johor Lama 07-8955282 hanifbukhari@jmm.gov.my
Pn. Siti Norjunaimah bt. Jamaludin Muzium Sungai Lembing 09-5412378 junaimah@jmm.gov.my
En. Nazli Ho bin Abdullah Muzium Labuan 08-7424628 nazli@jmm.gov.my
Pn. Nurlina binti Hamza@Michael Muzium Chimney 08-7463603 nurlina@jmm.gov.my

 

SENARAI PEGAWAI HUBUNGAN MUZIUM NEGERI DAN INSTITUSI

NAMA MUZIUM TELEFON EMEL
En. Mohd Fauzi bin Mohamad Razali Galeri Sultan Azlan Shah
Muzium Beruas
Kompleks Sejarah Pasir Salak
Muzium Darul Ridzuan
05-7775362 kspsalak@hotmail.com
gsas_perak@yahoo.com
En. Fairudz Ikhwan b Zulkifli
Pn. Noorida bt Nordin
Muzium Negeri Pulau Pinang 04-226 1461/62 fairudz@penangmuseum.gov.my
noorida@penangmuseum.gov.my
En. Mohamad Noor bin Omar

Muzium Sarawak
Muzium Warisan Islam
Muzium Sejarah Cina

082-244 232 museumsg@sarawak.gov.my
baden7224@gmail.com
Pn. Amy Marina binti Akim Muzium Negeri Pahang 09-422 1371 amymarina@muziumpahang.gov.my
masdiana@muziumpahang.gov.my
En. Azrizal bin Ahmad
Pn. Comeil Puteri Ibrahim
Muzium Sultan Alam Shah
Muzium Daerah Kuala Selangor
03-5519 0050 azrizal@padat.gov.my
comeil@padat.gov.my
Pn. Noor Aini binti Bidin
Pn. Asniza binti Uda
Galeri Dato’ Onn
Muzium Kota Tinggi
07-224 5488 noorainibidin@ywj.gov.my
asniza@johor.gov.my
Pn. Nurulnuha binti Ghazali Muzium Negeri Kelantan 09-748 2266 muzium@kelantan.gov.my
Pn. Ruhaiza binti Zawawi Muzium Istana
Kesultanan Melayu Melaka
Muzium Sejarah dan Etnografi
Muzium Rakyat
Muzium Samudera
06-282 6645 ruhaiza@perzim.gov.my
En. Ahmad Khariul Herman bin Rozali
Pn. Ramlah binti Latif
Muzium Negeri Terengganu 09-632 1302
09-632 1304
herman@muzium.terengganu.gov.my
ramlah@muzium.terengganu.gov.my
Pn. Masita binti Md Yusoff Teratak Zaaba
Muzium Rembau
06-764 3230 muziumn99@gmail.com
masitayusoff@gmail.com
En. Zulkhiberi bin Mat Muzium Negeri Kedah 04-733 1162 zulkhiberi@muziumkedah.gov.my
Pn. Su Chin Sidih Muzium Sabah 088-253 199 muzium.sabah@sabah.gov.my
suchin.sidih@sabah.gov.my
ASP Mohd Aizuddien bin Baharom
Roszitah bte Abdul Wahab
Muzium Polis Diraja Malaysia 03-2272 5689
011-10300508
muzium @rmp.gov.my
muziumpolis@gmail.com
En. Mohd Fakhrullah bin Jamlus Muzium dan Galeri Seni Bank Negara Malaysia

03-9179 2888

fakrullah@bnm.gov.my
Mejar Azhar bin Ismail
Lt. Hazirah bte Abu Bakar 
Muzium Tentera Darat 06- 646 3010
06- 647 1266
muziumtd@mod.gov.my

 

URUS SETIA IPIM

NAMA INSTITUSI TELEFON Emel
Darniza Binti Daut@Mohmud JMM 03-22671000 darniza.daut@jmm.gov.my
Roslelawati Binti Abdullah@Awang JMM 03-22671000 roslelawati@jmm.gov.my
Noraini Binti Basri JMM 03-22671000 noraini.basri@jmm.gov.my
Miti Fateema Sherzeella Binti Mohd Yusoff JMM 03-22671000 miti@jmm.gov.my
Badrol Hisham Bin Abd.Rahman JMM 03-22671000 badrolhisham@jmm.gov.my